Najlepszy organiczny środek na mole z bukszpanu

Jeśli jesteś zmęczony wydawaniem pieniędzy na toksyczne chemikalia i potrzebujesz organicznego środka na mole bukszpanu, istnieje kilka dostępnych opcji. Należą do nich Bacillus thuringiensis i Nematodes. Produkty te są dostępne w sklepach ogrodniczych. Produkty te działają poprzez zabijanie larw i poczwarek szkodnika.

Bacillus thuringiensis

Bacillus thuringiensis jest naturalnie występującą bakterią, która jest skuteczna przeciwko szkodnikom z rzędu Lepidoptera. Może być aplikowana na roślinę i jest najbardziej skuteczna, gdy stosuje się ją co dwa tygodnie. Ten rodzaj bakterii może być stosowany jako pestycyd, ale zaleca się, aby był on stosowany tylko przez przeszkolonych profesjonalistów. Jeśli obawiasz się, że możesz narażać swoje rośliny na działanie Bacillus thuringiensis, możesz kupić produkt na bazie Bt, który został wyprodukowany specjalnie do tego celu.

Bacillus thuringiensis występuje w glebie i jest jednym z najczęściej stosowanych środków biokontroli przeciwko szkodnikom roślin. Bakteria ta jest zwykle dostępna w lokalnych centrach ogrodniczych i może zabić larwy w ciągu zaledwie dziesięciu dni – słowa te pochodzą od redaktora strony ubezpieczenia-brewka.pl.

Gąsienice ćmy bukszpanowej żywią się liśćmi drzewa bukszpanowego. Owady te tworzą charakterystyczne pajęczyny i mogą powodować porażenie pobliskich bukszpanów. Infestację można wykryć po znalezieniu odchodów, pajęczyn i larw.

Ćma bukszpanowa nie ma naturalnych drapieżników i rozprzestrzeniła się na sąsiednie społeczności. Organizacje z sektora publicznego i prywatnego badają obecnie zasięg plagi i współpracują w celu opracowania skutecznego środka. Krzewy bukszpanu należą do najbardziej rozpowszechnionych gatunków roślin i są popularne ze względu na niskie koszty utrzymania. W związku z tym są one powszechnie stosowane w ogrodach, szkółkach i krajobrazach.

BTK to popularny organiczny pestycyd, który występuje w postaci płynnej pożywki zawierającej bakterię. Bakteria ta dostaje się do układu pokarmowego larw i wytwarza toksyny, które uszkadzają jelita gospodarza i powodują jego paraliż. Bakteria ta będzie chronić krzewy i drzewa, ale po kilku tygodniach może być konieczne ponowne zastosowanie preparatu. Nicienie

Nicienie ćmy bukszpanowej mogą być niszczącym szkodnikiem w Twoim ogrodzie. Możesz rozważyć zastosowanie biologicznego środka owadobójczego, takiego jak spinosad, który jest skuteczny przez około 10 dni i jest rozkładany przez światło UV. Jednak prawdopodobnie będziesz musiał wykonać kilka aplikacji, aby skutecznie wyeliminować gąsienice drzewa pudełkowego. Inną możliwością jest zastosowanie nicieni, które są małymi robakami zmieszanymi z wodą. Nicienie żywią się gąsienicami i zabijają je w krótkim czasie. Korzystając z ciała gąsienic nicienie rozmnażają się.

Gąsienice ćmy bukszpanowej żerują na spodniej stronie liści roślin bukszpanowych. W ten sposób usuwany jest mezofil, czyli wewnętrzny szkielet rośliny. Gdy gąsienice rosną, mogą uszkodzić całą roślinę. Chociaż gąsienice mogą tymczasowo pozbawić bukszpan wartości ozdobnej, to jednak bukszpan może się zregenerować. W okresie letnim zaatakowane rośliny wypuszczają nowe pędy.

Objawy porażenia to zahamowanie wzrostu, spadek i obumieranie gałęzi. Na liściach mogą pojawić się pomarańczowe lub brązowe przebarwienia. W cięższych przypadkach nicienie mogą powodować rozległą zgniliznę korzeni. Jeśli podejrzewasz, że Twój bukszpan jest zaatakowany przez nicienie, możesz wysłać próbkę gleby do laboratorium diagnostycznego w celu identyfikacji. Alternatywnie można spróbować zastosować entomopatogeniczne nicienie do leczenia drzewa.

Dorosły psyllid bukszpanowy jest małym zielonym owadem z wyraźnymi skrzydłami i silnymi odnóżami. Żeruje na liściach bukszpanu, a nimfy na młodych liściach i pąkach. Jego larwy składają jaja w łuskach pąków i zimują.

Kolejnym szkodnikiem, na którego należy uważać, jest roztocz bukszpanowy, nicień ćmy bukszpanowej. Roztocze zimuje w spodniej stronie liści, wylęgając się w maju. Każdego roku wytwarza wiele pokoleń i jest najbardziej rozpowszechniony wczesną wiosną i wczesnym latem. Bukszpan jest podatny na porażenie i może ulec całkowitej defoliacji.

Larwy nicienia

Dobrym sposobem na zabicie moli bukszpanowych jest zastosowanie trocin skalnych. Tynk jest wytwarzany z drobno pokruszonych skał i można go łatwo nanieść na zaatakowane miejsca za pomocą pyłku. Ten naturalny pestycyd zawiera Bacillus thurigiensis, bakterię, która atakuje układ pokarmowy larw bukszpanu i powoduje paraliż. Grzyb ten z kolei zabija larwy.

Jeśli zauważysz gąsienicę bukszpanu na swoim podwórku, możesz ręcznie usunąć ją z drzewa. Należy tylko pamiętać o codziennej inspekcji rośliny w poszukiwaniu gąsienic. Należy jednak pamiętać o założeniu rękawiczek i dokładnym umyciu rąk po kontakcie z gąsienicą bukszpanu.

Larwy ochojnika żerują na korze i liściach drzewiastych roślin ozdobnych, powodując rozległe uszkodzenia. Mogą również tworzyć masy jajowe na dolnych powierzchniach liści. Osobniki dorosłe zimują w postaci mas jajowych na liściach, a larwy w kokonach przędzonych między liśćmi. Mogą osiągać duże zagęszczenie i całkowicie zdefoliować roślinę.

Innym szkodnikiem atakującym bukszpan jest mączniak, który może wyglądać podobnie do roztocza bukszpanowego, ale jest mniej groźny. Powoduje on marszczenie się liści i może być trudny do zwalczenia za pomocą środków owadobójczych. Użycie naturalnych drapieżników lub insektycydów o wąskim zasięgu może być pomocne w kontrolowaniu populacji mączniaka. Jeśli nie masz naturalnych drapieżników, które zabijają mączniaki, możesz również użyć silnego strumienia wody, aby zmniejszyć ich liczbę.

Mydło owadobójcze może być również skuteczne w walce z tymi szkodnikami. Olej neem można rozpylić na zaatakowane rośliny, a także wlać do gleby, aby zabić larwy znajdujące się pod powierzchnią. Można go również użyć do zabicia dorosłych chrząszczy. Najlepsze jest to, że te pestycydy są organiczne i są bezpieczne dla zwierząt domowych i dzieci. Poczwarka nicponia

Ćma bukszpanowa może uszkodzić Twój ogród, dlatego ważne jest, aby znaleźć środek, który pozbędzie się tego szkodnika na stałe. Najlepszym sposobem na to jest przycinanie zaatakowanych roślin. Pomoże to usunąć gorące punkty, w których gąsienice mogą zimować. Po przycięciu należy oddać ścinki do parku recyklingu, gdzie mogą być bezpiecznie kompostowane. Nigdy nie należy umieszczać odpadów po przycinaniu na własnej pryzmie kompostowej.

Aby zastosować nicienie jako organiczny środek na mole bukszpanowe, należy dodać je do środka zwilżającego. Środek zwilżający pomoże im wejść w kontakt z larwami. Steinernema carpocapsae jest idealnym nicieniem do użycia. Nicienie należy stosować na zaatakowane miejsca późnym popołudniem lub wczesnym wieczorem. Zabieg jest najbardziej skuteczny, jeśli zostanie zastosowany co najmniej dwa tygodnie po tym, jak po raz pierwszy zauważysz dorosłe osobniki na swoich drzewach. Aby określić właściwy czas na wykonanie zabiegu, użyj pułapki na mole do monitorowania infestacji.

Najlepszym sposobem na zabicie ćmy bukszpanowej jest pozbycie się źródła pożywienia gąsienicy. Szkodnik ten żyje w spodniej części liści. Składają jaja wiosną i zimują na liściach rośliny. Zabieg należy powtarzać wiosną i jesienią, aby zabić przezimowane larwy.

Poczwarka nicieni to kolejny skuteczny organiczny środek na ćmę bukszpanową. Najlepsze jest to, że jest on organiczny i nie wymaga użycia żadnych środków chemicznych. Jest bezpieczny w użyciu i skuteczny w walce z ćmą bukszpanową i innymi szkodnikami. Stosowanie poczwarek nicieni nie jest zalecane w glebie szkółki.

Zabieg nicieniem

Mole bukszpanowe są wiodącymi szkodnikami bukszpanu. Szkodnik ten może powodować zahamowanie wzrostu, więdnięcie i zamieranie gałęzi. W ciężkich przypadkach liście mogą przybrać pomarańczowy lub brązowy kolor. Ponadto niektóre gatunki nicieni mogą wyrządzić poważniejsze szkody w korzeniach bukszpanu. Jeśli podejrzewasz, że Twój bukszpan cierpi z powodu tego problemu, możesz wysłać próbkę gleby do laboratorium diagnostycznego w celu wykrycia populacji nicieni. Środki przeciwko nicieniom nie są zalecane do stosowania w glebie szkółki i należy je stosować na drzewach dopiero po stwierdzeniu, że są zaatakowane.

Zabiegi przeciwko nicieniom stosuje się na zaatakowanym obszarze wczesną wiosną i późnym latem w regularnych odstępach czasu. Za pierwszymi trzema razami śmiertelność była niska, ale po trzecim zastosowaniu wzrosła. Należy jednak pamiętać, że nicienie mają krótki cykl rozwojowy, więc ich skuteczność nie będzie trwała dłużej niż 4 tygodnie. Nicienie będą żyły w glebie jeszcze przez kilka miesięcy, jeśli warunki będą odpowiednie. Z czasem populacja nicieni będzie się zmniejszać, dlatego należy być cierpliwym.

Zabiegi nicieni są bardzo skuteczne w zwalczaniu larw muszki owocówki czereśniowej, gąsienic i mrówek. Najlepszą porą na zastosowanie nicieni jest wieczór. Temperatura powinna wynosić około 12C. Jednak, aby były skuteczne, trzeba je zastosować w odpowiedni sposób. Nicienie nie przechowują się dobrze, ale w lodówce przetrwają do 4 tygodni.

Oprysk nicieni należy stosować na ociekające wilgocią bukszpany zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Należy go zastosować co najmniej 3 razy. W ten sposób zabije się przezimowane larwy.

Leave A Comment