Jak wybrać nawóz organiczny do drzew owocowych

Nawozy organiczne mają wiele korzyści, ale wybór właściwego jest kluczowy. Chcesz mieć zrównoważony produkt z równymi częściami wszystkich niezbędnych elementów. Na szczęście istnieje wiele opcji. Przedstawiliśmy kilka, które możesz rozważyć. Należą do nich Dr Earth’s, Kellogg Garden Organics, Down to Earth’s i Compost.

Kompost

Nawóz organiczny dla drzew owocowych może pomóc Twojemu drzewu rosnąć zdrowiej i produkować więcej owoców. Nawozy organiczne mogą być stosowane do jabłoni, grusz i wielu innych rodzajów drzew owocowych. Należy je stosować co trzy miesiące. Aby nawozić nowe lub ustabilizowane drzewa, należy nałożyć cienką warstwę nawozu organicznego na pień około cala pod powierzchnią gleby. Następnie należy odczekać miesiąc przed nałożeniem kolejnej warstwy.

Aby określić, jaka ilość nawozu jest potrzebna, najpierw zmierz wielkość pnia drzewa. W większości przypadków drzewo będzie potrzebowało około 0,10 funta „rzeczywistego” azotu na cal średnicy pnia. Ta ilość jest inna dla każdego drzewa owocowego, które może wymagać innej ilości nawozu. Ponadto należy poczekać z nawożeniem drzewa owocowego do momentu, gdy zostanie ono poddane poważnemu przycinaniu.

Nawozy organiczne są bogate w azot, którego wiele drzew owocowych potrzebuje do wzrostu. Kompost, mączka z krwi i obornik kurzy to popularne nawozy organiczne. Nie zawierają one szkodliwych substancji chemicznych i są bezpieczne dla ludzi i zwierząt. Ponadto nawozy organiczne sprawiają, że drzewa owocowe są zdrowsze i produkują więcej owoców.

Najlepszy czas na stosowanie obornika to wczesna wiosna lub wczesne lato. Jeśli zastosujesz obornik zimą, spowoduje on żółknięcie lub opadanie liści. Ponadto stosuj obornik wokół linii kroplowej drzewa owocowego. W tym miejscu korzenie zasilające będą w stanie najlepiej wchłonąć składniki odżywcze. Unikaj stosowania obornika bezpośrednio na pień drzewa, ponieważ może to spowodować wprowadzenie chorób i pleśni. Utrzymuj obornik w odległości co najmniej 3 cali od pnia.

Nawożenie wierzchnie bogatym kompostem organicznym jest cennym uzupełnieniem dla drzew owocowych. Może on uzupełnić niedobory składników odżywczych i zapobiec przekarmieniu. Regularnie stosowany kompost stanowi istotny element gleby, a nawet może całkowicie zapobiec nawożeniu.

Dr. Earth’s

Jeśli planujesz posadzić drzewa owocowe w swoim ogrodzie, powinieneś rozważyć nawóz organiczny Dr. Earth’s. Ta mieszanka jest w pełni naturalna i organiczna, zawiera korzystne mikroby i grzyby. Nawóz ten promuje zdrowy i stabilny wzrost roślin. Jest opracowany do dolistnego i głębokiego odżywiania korzeni.

Wiele nawozów organicznych zawiera obornik kurzy jako materiał bazowy. Obornik kurzy jest produktem ubocznym przemysłowej produkcji kurcząt. Jednak Garden Friendly Organic Fertilizer jest doskonałym wyborem dla drzew owocowych, ponieważ zawiera korzystne mikoryzy, kolonie bakterii i minerały pochodzenia skalnego. Te minerały są ważne dla wzrostu owoców.

Wybierając nawóz dla drzew owocowych, musisz określić, ile potrzebuje Twoje drzewo. Ilość azotu potrzebna na jedno drzewo zależy od jego wieku i wielkości. Na przykład pięcioletnia jabłoń potrzebuje 0,5 funta azotu rocznie. Jednak średnia z tych pomiarów będzie różna dla poszczególnych drzew, dlatego należy wziąć pod uwagę, jak bardzo Twoje drzewo rośnie w ciągu jednego sezonu.

Kellogg Garden Organics

Nawożenie drzew owocowych i orzechowych preparatem Kellogg Garden Organics to doskonały sposób na dostarczenie drzewu dodatkowego zastrzyku wartości odżywczych. Drzewa owocowe potrzebują wielu składników odżywczych, aby rosnąć i dobrze się rozwijać. Ten organiczny nawóz jest bogaty w potas, wapń, magnez i fosfor, które mają kluczowe znaczenie dla ich wzrostu.

Nawożenie drzew owocowych powinno być wykonywane co najmniej raz w roku, w zależności od fazy ich wzrostu. Najlepszym momentem na zasilanie drzew jest wczesna wiosna, tuż przed rozpoczęciem kwitnienia. W ten sposób nawóz będzie mógł dotrzeć do ich korzeni. Jeśli nie jesteś pewien, kiedy należy nawozić, wykonaj najpierw badanie gleby, aby określić, czego potrzebują Twoje drzewa.

Innym sposobem na znalezienie najlepszego nawozu organicznego do drzew owocowych jest poszukanie go w Internecie. W ten sposób będziesz miał szeroki wybór i najlepszą dostępną cenę wysyłki. Dodatkowo, desertcart oferuje darmową wysyłkę do ponad 164 krajów. Oznacza to, że nie będziesz musiał się martwić o dostawę i w krótkim czasie będziesz miał swój produkt na swoim progu. Poza tym, desertcart używa szyfrowanej technologii, aby chronić Twoje prywatne informacje.

Jeśli jesteś nowy w dziedzinie organicznego nawożenia drzew owocowych, możesz spróbować nawozu Natural Wonder (r) firmy Dr Earth, który jest organiczny i posiada certyfikat OMRI. Ten organiczny nawóz zawiera pożyteczne mikroby, które rozkładają organiczne składniki odżywcze i pomagają Twoim drzewom dobrze się rozwijać. Produkt ten jest zalecany dla młodych i dojrzałych drzew. Możesz go stosować trzy razy w roku, w zależności od wielkości Twoich drzew owocowych.

Dokładna ilość azotu, jakiej potrzebuje drzewo owocowe, będzie się różnić w zależności od jego wielkości. Pięcioletnia jabłoń będzie potrzebowała około 0,5 funta azotu na funt średnicy pnia. Taki nawóz można kupić w lokalnym sklepie lub w internecie za około 15 dolarów.

Down to Earth’s

Jeśli uprawiasz drzewa owocowe na swoim podwórku, powinieneś rozważyć zastosowanie organicznego nawozu Down To Earth do drzew owocowych. Produkt ten dostarcza podstawowych składników odżywczych niezbędnych do wzrostu roślin, a także wapnia, który jest niezbędny do prawidłowego rozwoju owoców. Można go stosować na wszystkich rodzajach roślin owocowych.

Firma produkująca nawozy organiczne Down to Earth pozyskuje materiały organiczne z zaufanych źródeł. W efekcie powstaje produkt, który przynosi korzyści nie tylko drzewom, ale także mikrobom glebowym. Spełnia on również normy rolnictwa ekologicznego USDA i OMRI. Jeśli szukasz niezawodnego nawozu organicznego, Down to Earth jest najlepszym wyborem. Pamiętaj tylko, aby dwukrotnie sprawdzić certyfikaty.

Nawóz organiczny Down to Earth do owoców drzew zawiera unikalną mieszankę mikroelementów, których potrzebują Twoje drzewa owocowe, aby dobrze się rozwijać. Down to Earth Fruit Tree Mix zawiera mączkę z ości ryb, mączkę z lucerny i mączkę z pierza. Składniki te świetnie nadają się do uprawy drzewek cytrusowych. Nawóz możesz stosować również do innych roślin.

Nawóz organiczny do owoców Down to Earth to nawóz granulowany o spowolnionym działaniu. Posiada 15 niezbędnych składników odżywczych dla drzew owocowych i roślin ozdobnych. Jest również przyjazny dla środowiska, dzięki bazie z obornika kurzego. Posiada również certyfikat organiczny OMRI, co czyni go idealnym wyborem dla Twoich drzew owocowych.

Aby zapewnić zdrowie drzewom owocowym, należy zbadać pH gleby. Badanie gleby pomoże Ci określić, czy Twoje drzewo owocowe potrzebuje dodatkowych składników odżywczych. Nadmierne nawożenie może sprawić, że drzewo będzie podatne na choroby i szkodniki. Może także spowodować, że liście staną się brązowe lub całkowicie opadną. Nawóz organiczny

Citrus Spikes

Citrus Spikes został opracowany specjalnie dla wszystkich rodzajów drzew owocowych i jest wolny od substancji chemicznych. Działa poprzez wzmocnienie zdrowia gleby, promowanie wzrostu roślin i zwiększenie masy korzeniowej. Zawiera również grzyby mikoryzowe, które pomagają korzeniom roślin wchłaniać składniki odżywcze poprzez wysyłanie włókien. Pomaga to zwiększyć powierzchnię wchłaniania korzeni roślin o 100-1000 razy!

Kolce cytrusowe należy stosować co cztery do sześciu tygodni lub co 6 cali średnicy. Należy je umieścić w odległości dwóch do trzech stóp od środka krzewu lub drzewa. Kolce powinny być wbite na głębokość co najmniej dwóch cali w powierzchnię gleby lub w linię kroplującą, jeśli drzewo jest małe.

Citrus Spikes nawóz organiczny do drzewa owocowego jest łatwy w stosowaniu i nie wymaga rozcieńczania. Można go stosować jako opatrunek wierzchni lub wkopywać. Na opakowaniu znajdziesz informację ile potrzebujesz na jedno drzewko. Organiczny nawóz do cytrusów ma formułę 6-3-3, która jest świetna dla cytrusów, awokado i drzewek cytrynowych.

Jobe’s Fruit & Citrus Tree Spikes to kolejna świetna opcja. Kolce te są łatwe do zastosowania wokół linii kroplowej drzewa i powoli uwalniają nawóz. Mają one stosunek 8-11-11 NPK i są łatwe w użyciu. Jedyną wadą jest to, że są nieco droższe niż niektóre inne rodzaje nawozów. Są jednak wygodne i mogą znacznie zwiększyć szanse na sukces we wzroście drzew owocowych.

Korzyści ze stosowania nawozu organicznego Citrus Spikes do drzewek cytrusowych obejmują zwiększenie plonów owoców, poprawę ich jakości oraz piękne ulistnienie. Nawóz ten sprawdza się w przypadku istniejących drzewek cytrusowych, a także nowych. Pomaga również młodym drzewkom przyjąć bogaty zielony kolor.

Leave A Comment